Як купити побутову хімію і не нашкодити здоров'ю

Побутова хімія робить прибирання простіше, швидше і ефективніше, з її допомогою можна впоратися з будь-якими забрудненнями. Але разом з тим така продукція може нашкодити здоров'ю, особливо якщо у вас є схильність до алергії.

Велика частина коштів, якими ми чистимо сантехніку, стираємо, миємо вікна і посуд, може викликати запалення слизових оболонок, проблеми з диханням і шкірні роздратування. Товари такого роду дійсно спрощують життя, але мало хто замислюється про шкоду, яку вони завдають здоров'ю.

Багато виробників заявляють, що у них можна купити побутову хімію оптом, яка безпечна для здоров'я. Але чи так це насправді?

Як вибрати недорогу побутову хімію з безпечним складом?
На полицях супермаркетів можна побачити окрему категорію екологічно чистих і безпечних продуктів, які вироблені з натуральних інгредієнтів, але при цьому є ефективними і безпечними. Однак ціна таких коштів в 2-3 рази вище в порівнянні зі звичайними.

Перш ніж купити побутову хімію в Україні, слід знати, на що звертати увагу при виборі:

Ціна продукції.

Це важливий фактор - занадто низькою ціна бути не повинна, так як це може свідчити про низьку якість продукту або про порушення його складу, фальсифікації.

Вивчіть склад.

У ньому не повинно бути фосфатів, ПАВов, хлору і з'єднань натрію. Про правильний і безпечний складі розповімо нижче.

Понюхайте засіб.

Запах не повинен бути занадто різким, сильний аромат свідчить про наявність синтетичних добавок, які негативно позначаються на здоров'ї.

Вивчіть упаковку.

Вона повинна бути зручна для використання, а в прозорій упаковці можна навіть розглянути густоту або наявність осаду.

Перевірте термін придатності.

Чим свіже засіб, тим воно безпечніше.

Вибирайте відомих виробників.

Як правило, їх продукція пройшла перевірку часом, має позитивні відгуки. У таких компаній продаж побутової хімії налагоджена, а технології перевірені уповноваженими органами.

Найбезпечнішими засобами є ті, які здатні розкладатися на максимальну кількість складових компонентів.

Найнебезпечнішими вважаються кошти з вмістом хлору, вони можуть викликати різні захворювання серцево-судинної системи, стати причиною розвитку атеросклерозу, гіпертонії та анемії. В Європі такі кошти давно заборонені і не продаються.

Товари побутової хімії часто містять фосфати. Ці компоненти є практично в кожному пральному порошку. Вони менш небезпечні, але здатні викликати алергію, ураження дихальних шляхів. Чи шкідливі вони і для навколишнього середовища.

Як визначити правильний склад побутової хімії
Зараз багато виробників пропонують купити побутову хімію недорого без фосфатів. Але чи означає це, що вона є безпечною? Цей компонент на слуху, але багато хто не знає про інших добавках.

Побутова хімія також містить:

Пави, які допомагають позбутися від плям.

Вони погано вимиваються з синтетичної тканини, тому контактують зі шкірою людини через одяг, і через неї потрапляють в його організм.

Фосфонати і фосфорити - те ж саме, що і фосфати, пом'якшують тканини при пранні і перуть забруднення.

Фталати - утримують запахи порошку, які зберігаються на одязі. Протипоказані вагітним.

Хлор - відбілюючий і очищає засіб.

Ензими - розщеплюють білки і жири, виконують роль засобів для виведення плям.

Нафтові дистиляти, використовуються в поліролях. Небезпечні для зору і центральної нервової системи.

Нашатирний спирт, міститься в засобах для очищення дзеркал, вікон і скляних поверхонь. Може викликати порушення зору (короткочасно) і мігрень.

Всі згадані синтетичні речовини здатні викликати алергію.

Тобто відсутність фосфатів не є гарантією безпеки порошків.

Яку вибрати хімію?
Найкраще віддавати перевагу органічним або натуральним продуктам. Органічний продукт - це засіб, який містить хімічні сполуки, але шкідливих і небезпечних для здоров'я компонентів в ньому немає. Так як отримати позначку «органіка» на продукції дуже складно, поки вибір засобів в цьому сегменті ринку невеликий.

Побутової хімії в Україні від вітчизняного виробника з 100% -ним органічним складом немає. А саме її вважають найбезпечнішою. Але є порошки, які мають мінімум синтетичних добавок. У таких засобах немає фосфатів, фосфоритів і фосфонатов, хлору і навіть ароматів. Активною речовиною є кисневий відбілювач полікарбонат натрію. Він безпечний для здоров'я людини і не викликає алергію. Також в цих порошках може використовуватися кокосульфат з масла горіха, найчастіше в них немає шкідливих ароматизаторів, барвників, фосфатів і хлору. Дуже добре перуть і вимиваються, безпечні для дітей.

Що стосується дитячих засобів для миття посуду і порошків від масового виробника, то, як правило, вони не позбавлені хімічних добавок.
 

Якісну продукцію пропонують європейські бренди. Фосфати в їх продукції замінені на мінеральні цеоліти, використані органічні піноутворювачі сапоніни. У лінійці деяких виробників є порошки на основі трав'яного мила, з маслами натурального походження, в їх складі також можуть бути силікати і кальцинована сода.

По можливості побутову хімію слід замінювати домашніми засобами. Наприклад, сода є відмінним відбілювачем, допомагає нейтралізувати жирні плями. Сік лимона прекрасно впорається з плямами іржі, майцену можна використовувати для очищення вікон і скляних поверхонь.

Якщо без покупних коштів все ж не обійтися, вивчіть прайс на побутову хімію, вибирайте більш дорогі товари, в яких виробник обіцяє не використовувати самі шкідливі добавки і скоротити кількість синтетичних домішок.

Кращий вибір - органічна продукція, на упаковці якої повинен бути відповідний знак якості.

Вернуться на страницу Базы знаний
Публикация: 22.07.2019