Як придбати офісний папір А4 дешево і врахувати всі нюанси

Офісний папір - витратний матеріал, вона використовується щодня і в усіх сферах діяльності: на роботі, в навчанні, для креслень, друку документів, інструкцій, оголошень, листів.

Зазвичай цього матеріалу потрібно багато, його застосовують для друку, копіювання, записів, тому питання, де купити папір А4 дешево, дуже важливий.

А4 - це найпоширеніший формат, він зручний при щоденному використанні. Такі листи досить великі, щоб розмістити на них багато інформації або зробити велику, помітний напис. Саме на аркушах такого формату пишуть заяви і оформляють інші друковані чи рукописні документи.

Тому придбати офісний папір А4 оптом - кращий варіант для великих компаній або навчальних закладів. Такий розмір паперу (210 * 297 мм) дозволяє використовувати її при роботі з будь-якою технікою сучасного зразка: принтерами, сканерами, ксероксом.

Вибір офісного паперу А4
Перш ніж купити папір А4, слід правильно її вибрати.

На перший погляд, це здається просто. Але слід пам'ятати, що від характеристик безпосередньо залежить якість друку.

Офісна техніка, принтери та сканери часто виходять з ладу саме через погане матеріалу листів. Тонкі листи мнуться, друкувати на них складно, а надто щільні або шорсткі можуть пошкодити механізм.

Важлива властивість - поглинання фарби. При друку листи вбирають 80-90% фарби, решта осідає всередині техніки. Якщо поглинання менше (а цей показник залежить від товщини листа), всередині буде залишатися більше чорнила, що швидко виведе з ладу техніку.

Для лазерного принтера слід придбати офісний папір А4 з гладкою поверхнею, адже будь-які шорсткості можуть стерти фотобарабан.

класи паперу
Офісний папір в залежності від її характеристик умовно ділять на 3 основні класи та 2 додаткових (проміжних): А, В +, В, С і С +.

Клас А.

Офісний папір цієї категорії відрізняється білизною (98%), має поліпшені показниками якості і відмінною передачею кольору. Дуже щільна, може застосовуватися для двостороннього друку, непрозора. Підійде для кольорової і чорно-білого друку, при використанні лазерного або струменевого принтера. Документи, виконані на таких листах, можуть зберігатися до 150 років.

Клас В.

Папір офісний А4 класу В трохи поступається класу А за якістю, але різниця несуттєва: білизна становить 98%, листи трохи більше шорсткі, непрозорі, підійдуть для двостороннього друку. Термін зберігання документів - 100 років.

Клас С.

Листи мають меншу щільність і білизну. Але це не робить принципового впливу на якість паперу. Непрозорість становить 80%. Такий варіант підійде для використання вдома або в офісах.

Щільність листів і інші критерії
Щільність - важливий критерій при виборі паперу. Цей показник відображає вагу на 1 кв. м. Офісний папір А4 може мати різний рівень щільності. Найпоширеніший - 80г / м2, тобто 1 квадратний метр цього паперу важить 80 грам. Вибирати листи з меншим показником щільності не слід, так як вони будуть дуже тонкими, можуть м'яти в принтері і передавати печатку неякісно.

Не варто плутати щільність, товщина яких це різні поняття, хоча вони і залежать один від одного.

Також слід звернути увагу на гладкість поверхні листа. Чим більше гладкий матеріал, тим краще на ньому буде виглядати текст і зображення, і тим довше він збережеться.

Як вибрати і купити папір А4 оптом
Ціна офісного паперу А4 залежить від характеристик товару і класу папери, найдорожчі - класу А. При великих замовленнях до покупки потрібно підходити відповідально, враховуючи потреби вашого бізнесу і тип використовуваної техніки.

Якщо листи потрібні для друку важливих документів, які будуть довго зберігатися в архіві, або для ділового листування, то вибирати варто якісний папір класу В - на таких матеріалах краще не економити.

Для повсякденного використання і великого обсягу можна брати менш дорогі матеріали.

Перед покупкою вивчіть упаковку, на ній повинна бути вказана маркування щільності. Мінімальний показник - 80 грам на кв. метр, максимальний - 120. Такі листи не зіпсують техніку і не будуть просвічуватися, їх можна використовувати для двостороннього друку. Вони не будуть рватися всередині принтерів.

Перш ніж купити папір для принтера А4, зверніть увагу на її білизну. Показник вимірюється у відсотках, і чим він вищий, тим краще якість листів, і, відповідно, вища ціна. Для друку внутрішніх документів або чернеток можна використовувати матеріал з рівнем білизни в 92-96%.

Для компанії преміум-класу можна купити папір категорії А, для звичайних офісів - категорії В. Для навчальних закладів, де такий матеріал потрібно у величезній кількості, цілком підійде і недорогий варіант класу С. Для таких цілей можна купити папір А4 недорого, вона буде цілком задовольняти вимогам користувача.
Звертайте увагу на кількість листів в пачці. Іноді ми бачимо низьку ціну, і вже готові купити упаковку паперу, але не помічаємо, що в ній менше листів. У стандартній пачці - 500 одиниць, а виробники кладуть 400 аркушів, і встановлюють ціну трохи нижче, що привертає увагу покупця. Це потрібно обов'язково враховувати і зіставляти вартість з кількістю, а не тільки з якістю паперу. Краще віддавати перевагу перевіреним виробникам канцтоварів.

Вернуться на страницу Базы знаний
Публикация: 22.07.2019