






















Обдуманий вибір твердості і розміру грифеля допоможе вам більш ефективно використовувати механічні олівці. Робити замітки за допомогою тонкого твердого стрижня досить-таки складно, а товстий утруднить деталізацію малюнка і роботу з кресленнями. Знання різниці між ними і індивідуальної метою кожного з них означає, що ви виберете підходящий варіант в нашому інтернет-магазині канцтоварів Papero.
Правильний діаметр грифеля
Для різних механічних олівців використовується грифель певної товщини. Зазвичай це вимір написано на корпусі, або на затиску. Через те, наскільки малий діаметр, він позначається в міліметрах у вигляді десяткового дробу, наприклад 0,5 мм.
Діаметр 0,3 мм вважається відносно тонким. Цей розмір не дуже зручний для писання чи малювання, але з його допомогою ви зможете промальовувати найдрібніші деталі.
Товщина 0,5 мм - одна з найпоширеніших. Це універсальний розмір, який може підійти для всіх ваших потреб. Грифель 0,7 мм товщий, що робить його зручним для створення ескізів.
Крім таких грифелей для ваших механічних олівців доступні і інші розміри. Ці надтонкі і дуже товсті стрижні призначені для художників, хоча ви можете виявити, що вони підходять і для ваших цілей.
Визначте кращу твердість для вашої роботи.
Коли ви пишете, м'який графіт залишить товщий слід. Він більш темний і насичений. Тверді грифелі створюють світлі і тонкі лінії. Двома найбільш поширеними категоріями твердості є стрижні середнього класу HB і H.
М'якість графіту позначається числом, за яким слідує буква B. Чим вище число, тим він м'якше.
Рейтинг твердості позначається цифрою з буквою H. У міру збільшення зростає твердість.
Враховуйте свій стиль письма
Якщо ви знаєте, що при листі у вас є тенденція використовувати сильне або м'який тиск, ви повинні прийняти це до уваги при виборі твердості і товщини грифеля. Натиск при листі, може помітно вплинути на сліди, які ви залишаєте на папері.
Люди з «важкою рукою» можуть виявити, що тонкий грифель олівця легко ламається при листі, в той час як м'який залишає після себе товсті незграбні лінії. Якщо ви один з них, то можете використовувати стрижні середньої товщини і жорсткості.
Інші можуть зазнавати труднощів з більш твердими грифелями. Якщо у вас більш легкий натиск, то можете виявити, що твердий стрижень змушує вас натискати сильніше, ніж це зручно.
Вибір відповідного механічного олівця
Для полегшення заміни грифеля віддавайте перевагу олівців 0,5 / 0,7 мм. Це найбільш поширені варіанти, а це означає, що якщо у вас закінчиться стрижень, вам буде простіше знайти і купити новий.
Відкрийте для себе кращий механізм просування грифеля - це спосіб, яким ваш пише інструмент висуває його з порожнистої камери в корпусі до кінчика. Зазвичай він активується кнопкою, поворотним або струшувати механізмом.
Висувні кнопки бувають двох різних типів. У деяких вона розміщена збоку, в інших зверху, яка часто поєднується з ластиком. У будь-якому випадку ви можете просунути стрижень вперед, натиснувши кнопку.
У старіших моделях використовувався поворотний механізм. Повертаючи корпус олівця, ви примушуєте грифель просуватися вперед.
Сучасний механізм просування можна активувати, сильно струснувши інструмент вгору і вниз. Цей рух змусить невеликий вантаж всередині олівця просунути грифель.
Знайдіть корпус олівця, який підходить вашій руці. Більшість з них мають м'яку гумову накладку на тій частині, що ви тримаєте пальцями. Різні корпусу підходять для різних рук, а деякі мають особливості, наприклад нерівну текстуру, яка допомагає утримувати олівець.
Вибирайте в письмових приладді Papero свій ідеальний механічний олівець, ціна на який найнижча в Україні.