Папірус та інші канцтовари давнини - з чого все починалося

Щодня ми користуємося ручкою або олівцем, залишаємо свої підписи на папері, навіть не замислюючись при цьому, звідки з'явилися ці речі. Але ж насправді будь-який предмет, який ми використовуємо, з'явився досить давно, тому як люди ще багато століть тому відчували в ньому необхідність. Канцелярські товари настільки міцно увійшли в наш побут, що ми вже просто-напросто їх не помічаємо, і не усвідомлюємо їх реальної корисності. На сьогоднішній день наявність канцелярського приладдя на робочому столі вважається звичною нормою, але було так завжди?

Як пов'язані між собою розвиток писемності і поява канцелярії

Винахід канцелярських предметів досить тісно пов'язано з розвитком писемності і це не удівітельно- адже розвиток будь-якої сфери діяльності послідовно веде до еволюції допоміжних предметів. Практично так само, як за часів розвитку астрономії з'явився телескоп, так само і з розвитком науки і писемності еволюціонувала звичайнісінька друкарська ручка.
Мабуть, найголовніше місце з канцтоварів належить безумовно папері. Вона з'явилася, як тільки з'явився перший алфавіт і писемність.
Однак сама по собі писемність розвивалася з далеких печерних часів. З тих часів багато що встигло змінитися. Від примітивних написів на стінах - до звичної нам сучасної паперу. А між цими двома відрізками часу було безліч інших пристосувань, які використовували для записів, і найвідомішим матеріалом є папірус, який був популярний ще в Стародавньому Єгипті. Записи, зроблені на папірусі, до сих пір відомі по всьому світу і багато з них Ви можете побачити в різних музеях. Ще один матеріал, який використовували в ті часи для записів - це пергамент. Куди більше папір стала нагадувати ту, що ми знаємо зараз, після того, як в Китаї був знайдений спосіб поліпшити виробництво папірусу. Це і стало початком періоду виготовлення того паперу, яку ми використовуємо щодня.

Як з'явилися олівці.

 Такий звичний для нас олівець теж має свою давню історією. Найцікавіше, що в давнину олівцем називався не той предмет, який ми собі уявляємо - це скоріше була подоба грифеля без оболонки, виготовленого зі свинцю, яким тоді малювали художники і повсюдно використовували люди. Також відомо, що саме слово «олівець» з німецької мови як раз і перекладається як «свинцева паличка». За іншою версією це слово тюркського походження: «karadas» - чорний камінь.
 Набагато більш схожим на сучасний олівець став тільки тоді, коли винайшли графіт, який входить до складу олівців на сьогоднішній день. Так як графіт - це матеріал досить м'який, графитную масу змішували з глиною, і сьогодні олівці бувають як твердими, так і м'якими. Чим більше в складі глини - тим олівець твердіше. Перший час він перебував просто з грифеля, що продовжувало додавати незручності при використанні, оскільки він занадто псувала пальці. Через це поступово і стали поміщати грифель в дерев'яну оболонку, завдяки чому користуватися олівцем було значно комфортніше. А приблизно до 1775 році олівці вже були в найбільш звичному для нас вигляді.


Походження кулькової ручки.

Прийнято вважати, що першими писати чорнилом стали китайці. Перші китайські чорнило складалися з сажі, лампового масла і желатину. У цю суміш вони мачали паличку з загостреним кінцем - саме таким способом писали багато століть до нашої ери, а вже в VII-IX столітті нашої ери для письма почали використовувати гусяче пір'я.
У наступні часи перо видозмінювалася, перетворившись з гусячого в більш осучаснену форму. А вже в 19 столітті була винайдена перша ручка в звичному розумінні. Сам принцип дії ручки наступний: канал, крізь який надходять чорнило, перекритий крихітним металевим кулькою на кінці, який при листі ковзає по папері, залишаючи чорнильний слід на папері - цей спосіб був запатентований Джоном Лауда в 1888 році.

Канцелярські товари тоді і зараз

Озираючись в історію, ми можемо розуміти, як змінилися ті чи інші речі. Тому, бачачи, як еволюціонувала канцелярія, можна зрозуміти те, що це ще не межа. Ввівши в обіг деякі предмети одного разу - папірус, наприклад, людство продовжує удосконалювати їх до цього дня. Технології виготовлення паперу стають краще, а ручки зараз виробляються вже не тільки кулькові, але і гелеві. Суть людини завжди буде в тому, щоб покращувати те, що вже існує. Поетом розвиток канцелярії як такої і надалі дозволятиме робити нашу повсякденність набагато зручніше і комфортніше.

Вернуться на страницу Базы знаний
Публикация: 16.04.2019