Фільтри
Ціна (грн.)
Напруга, В
Типорозмір
Кількість в упаковці
Ваш каталог товарів

Елементи живлення

Код товару: GP5062
Батарейка GP 15A-S2 Alkaline LR6, AA
20.00 грн
Код товару: 23629
Батарейка літієва Enerlight CR123A U-1 3V Lithium 23629
140.00 грн
Код товару: GP5065
Батарейка GP 24A-S2 Alkaline LR03, AAA
13.00 грн
Код товару: VX11146
Батарейка Videx R3, AAA
3.13 грн

Практично всі сучасні автономні електроспоживачі, такі, як фотоапарати, ліхтарики, всілякі побутові та спеціалізовані девайси - працюють від одноразових елементів живлення - батарей. При інтенсивних навантаженнях, наслідком яких є швидкий розряд батарейки, розумним вибором виявляться акумуляторні аналоги. Для забезпечення безперервної роботи пристрою від АКБ потрібно купити акумулятори (2 комплекти) і зарядний пристрій відповідного типу.

Але в багатьох інших випадках використання таких  джерел постійного струму не буде виправдано. Наприклад, в класичних домашніх кварцових годинниках і інших енергонезалежних приладах з незначним електронавантаженням - пультах управління електропобутовою технікою, вагах, медичних тонометрах і т. д.

Типи елементів живлення

Сьогодні в автономних електроприладах використовується безліч замінних різновидів накопичувачів електричної енергії, що розрізняються за такими параметрами:
габарити, формат. Існують циліндричні варіації, прямокутні різних розмірів. Найбільшою популярністю користуються формати АА (пальчикові) і ААА (мізинчикові).

Напруга. Для більшості сучасних електроприладів потрібно купити батарейки в кількості однієї-двох-трьох штук напругою в 1,5 вольта, деяким необхідно значення інше, наприклад, 9 вольт.

Ємність. На одноразових накопичувачах цей параметр, як правило, не вказується. Електрична ємність акумуляторних варіацій може в залежності від моделі та виробника варіюватися в межах 400 ... 2500 мА * год і більше.

Крім цього, накопичувачі електроенергії відрізняються хімічним складом. Одноразові елементи бувають двох основних різновидів: сольові і лужні. Перші, основним діючим компонентом в яких є хлорид цинку, значно доступніші за вартістю, однак вони не здатні виробляти значний струм, швидко витрачають початковий заряд при збільшених навантаженнях, тому застосовуються тільки в малопотужних електроспоживачах - термометрах, електронному годиннику і т. д.

Для фотоапаратів, ліхтариків і іншої мобільної техніки зі збільшеним енергоспоживанням краще підійдуть лужні (алкалайнові) накопичувачі, зроблені на марганці і розчині гідроксиду калію. Вони мають значно більшу місткість - в п'ять-вісім разів більшу, ніж у сольових аналогів, і здатні забезпечувати функціонування споживачів при струмі до декількох сотень міліампер.

Як вибрати акумулятори та одноразові батарейки

При виборі автономних джерел електроживлення необхідно враховувати кілька основних критеріїв:

Формат. Як правило, типорозмір накопичувача вказується на його поверхні. Також можна уточнити цю інформацію в інструкції з експлуатації пристрою.

Ємність. Для незначних споживачів електроенергії краще елементи живлення купити сольової модифікації, для більш потужних, інтенсивно експлуатованих електроприладів - лужні.

Також важливим показником якості є виробник. Рекомендується віддавати перевагу авторитетним брендам, таким, як Panasonic, Powerlux. Але якщо вас не влаштує завищена вартість таких джерел постійного струму, можна зупинитися і на значно більш доступних батарейках гарної якості торгових марок GP, UFO, X-DIGITAL

ЧИТАТЬ ДАЛЬШЕ