Фільтри
Ціна (грн.)
Ваш каталог товарів

Грифели для карандашей

Олівець - один з найпопулярніших канцелярських предметів. Його використовують дошкільнята при навчанні письму, дизайнери для замальовки ескізів, інженери для креслень, будівельники для розмітки.

Відмінності грифелей


Грифелі для олівців розрізняються по твердості. Маркування на дерев'яному стрижні може відрізнятися, оскільки у європейців і американців є власні позначення. Проте типи грифелей у різних виробників в цілому однакові:

- м'які стрижні - використовуються художниками для штрихування, затемнення зображення, створення м'яких контурів, малювання шерсі тварин і волосся;

- тверді стрижні - застосовують, коли потрібно отримати чітку лінію або домогтися деталізації, наприклад, промальовування ворсинок;

- твердо-м'які - універсальні стрижні, підходять для навчання, малювання, розмітки;

- F-маркування-середній варіант між м'яко-твердим і твердим варіантом, підходить для накреслення світлих і насичено-чорних ліній.

Чим твердіше олівець, тим більш світлий слід він залишає. Дуже м'який грифель залишає жирний чорний слід. Таку лінію простіше розтушувати.

Грифелі бувають одноразовими і змінними. Олівець в дерев'яній оправі - одноразовий. Він вимагає дбайливого звернення: якщо олівець часто упускати, грифель розкришиться, з ним неможливо буде згодом працювати. Для захисту канцелярії бажано придбати спеціальний пенал, а також точилку або канцелярський ніж для заточування. Змінні стержні використовують для механічних олівців.

Матеріали і призначення

Грифелі найчастіше поміщають в обойму. Особливо це актуально для м'яких стрижнів, які без основи просто раскрошатся. Але є і особливі художні олівці без оболонки. Діаметр стрижня у таких олівців досить великий, тому при штрихуванні можна покривати великі площі листа.

Графітові олівці - найпопулярніші в навчанні та мистецтві. Є і спеціальні вугільні олівці, які використовують в малюванні. З ними складніше працювати, оскільки є ризик розмазати зображення. Зате вони дають більш насичений темний відтінок.

Простий олівець - найперша канцелярські приладдя, з нього і починається знайомство з малюванням. Але крім простих, є і кольорові олівці. Вони також розрізняються по м'якості і твердості. Є звичайні бюджетні олівці для дошкільнят і школярів, а є спеціальні для художників.

Вартість олівців

На ціну олівців впливає те, які матеріали використовують в процесі виробництва. Графіт, рослинні масла, віск, глина відрізняються якістю і ступенем очищення. Тому кінцева вартість складається з витрат на сировину, також потрібно враховувати і складність роботи.
Найдешевше купити грифелі для олівців оптової партією. Оптові закупівлі роблять дитячі сади, студії раннього розвитку, художні школи. Нерідко художники відразу купують велику партію, щоб потрібні інструменти завжди були під рукою. Художники, крім звичайних олівців, використовують в роботі акварельні. Грифелі у таких олівців також можуть бути м'якими або твердими. Різниця в техніці, оскільки лінії можна обробити водою для отримання акварельного ефекту.

ЧИТАТЬ ДАЛЬШЕ